Ogłoszenia

Parafia Niepokolanego Serca NMP I św Antoniego M. Klareta / Ogłoszenia
z dnia: 27.09.2020
NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Nieszpory niedzielne
Dzisiaj zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 17.30
Biały tydzień
Od poniedziałku do piątku podczas Mszy św. o godz.18.00 dzieci pierwszokomunijne będą przeżywały biały tydzień.
 
Nabożeństwo różańcowe
Od czwartku 01 października nabożeństwo różańcowe każdego dnia przy wystawionym Najświętszym Sakramencie o godz. 17.15. Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych każdego dnia na to wspaniałe nabożeństwo. W sposób szczególny kierujemy zaproszenie do dzieci, które przygotowują się do pierwszej komunii św. i kandydatów do bierzmowania.
Pierwszy czwartek

W czwartek o godz. 17.15 adoracja i pierwsze nabożeństwo różańcowe, które odmówimy w intencji powołań. Msza św. o godz. 18.00 z udziałem ministrantów, lektorów i ich rodziców. Będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. spotkanie ministrantów, lektorów i rodziców. 

Chorzy w pierwsze piątki

Do chorych w pierwsze piątki w czasie pandemii kapłani będą chodzić na wyraźne zaproszenie rodzin lub samych zainteresowanych chorych. Zgłaszacie chorych telefonicznie, w zakrystii albo w kancelarii. I tylko do tych kapłani pójdą, którzy wyraźnie sobie tego życzą. Oczywiście w niebezpieczeństwie śmierci kapłan idzie o każdej porze dnia i nocy.

Pierwszy piątek

W pierwszy piątek o godz. 17.15 wystawienie Najświętszego sakramentu i modlitwa różańcowa. Po różańcu Komunia pierwszopiątkowa dla dzieci. Spowiedź podczas porannych Mszy św. i wieczorem od godz. 17.00. 

Nabożeństwo pierwszych piątków

Przypominamy i zachęcamy do nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. Zwłaszcza dzieci ale i dorosłych. To nic, że ktoś już przeszedł to nabożeństwo. Warto je powtarzać. Przypominamy, że nabożeństwo polega na przyjmowaniu komunii św. w pierwszy piątek miesiąca przez dziewięć kolejnych miesięcy. Spowiedź może być w innym dniu.

Pierwsza sobota

W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie, wynagradzające rozpoczniemy o godz. 8.00.

Spotkania
W poniedziałek 28 września o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
We wtorek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej i Rady ekonomicznej. 
Uroczystości diecezjalne

W niedzielę 4 października w uroczystość Świętej Faustyny, patronki Łodzi o godz. 18.00 w kościele św. Faustyny uroczystość odpustowa, której będzie przewodniczył Ks. Kard. Stanisław Dziwisz. Po Mszy św. procesja z relikwiami do Katedry. 

Kościoły stacyjne
Ks. ABP Grzegorz Ryś zaprasza wszystkich wiernych do uczestniczenia we Mszach św. związanych z Jubileuszem 100-lecia Diecezji Łódzkiej 4 października o godz.18.00. Lista kościołów i biskupów, którzy przewodniczą Mszy św. jest wywieszona w przedsionku kościoła. Najbliższy nas, to kościół Miłosierdzia Bożego z Biskupem Stanisławem Gądeckim. 
I w poniedziałek 5 października o godz. 18.00 w Katedrze z obecnością Konferencji Episkopatu Polski pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce Ks. Abp. Salvatore Pennacchio.
Zbiórka

W zeszłą niedzielę podczas zbiórki na potrzeby Stolicy Apostolskiej wyzbieranych zostało 883 zł. Bóg zapłać. 

Obiady w szkołach

Puszka, która znajduje się pod figurką Judy Tadeusza, przeznaczona będzie na obiady dla dzieci w szkołach. Na razie parafia będzie opłacać dwójce dzieci obiady. Na październik cena za dwoje dzieci wynosi 252 zł. 

Zapisy

Do końca października prosimy o zapisywanie dzieci, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do pierwszej komunii św. w naszej parafii. Zapisywać można w kancelarii w godzinach otwarcia. 

Prasa katolicka

Prasa katolicka umieszczona jest przy dwóch filarach z tyłu kościoła. Pieniądze za gazety można wrzucać do koszyczków umieszczonych na stolikach. Na stolikach jest też płyn do dezynfekcji. Wchodząc do kościoła prosimy o dezynfekcję dłoni.

Błogosławieństwo
Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu swoje uroczystości rodzinne, życzymy zdrowia i wielu łask Bożych. A na cały ten świąteczny dzień, na tydzień pracy i obowiązków, niech Wam Bóg błogosławi!
 Rzymskokatolicka Parafia pw.
Niepokalanego Serca NMP
i św. Antoniego Marii Klareta

ZGROMADZENIE
MISJONARZY KLARETYNÓW

ul. Klaretyńska 11,
91-117 Łódź

42 655 80 80

nr konta: 
31 1020 3408 0000 4602 0138 1391

Copryight by KLARETYNI 2020 | projekt: www.wpoldodziewiatej.pl
wpoldodziewiatej