Parafia Niepokolanego Serca NMP I św Antoniego M. Klareta / Ogłoszenia
z dnia: 24.10.2020
NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Pandemia
W związku z wprowadzonymi ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych ” 1 osoba na 7m2 w „strefie czerwonej”) w naszym kościele jednorazowo na nabożeństwie może uczestniczyć 150 osób.
Przypominamy, że również w pomieszczeniach zamkniętych: kościół kancelaria, salka, obowiązuje zasada zakrytego nosa i ust.
Transmisja

We Mszy św. z naszego kościoła za pomocą łącza internetowego na kanale parafialnym youtube, można uczestniczyć, w niedzielę każda Msza św. i w dni powszednie o godz. 18.00.  https://www.youtube.com/c/ParafiaNiepokalanegoSercaNMPwŁodzi/live

Odpust
Dzisiaj w parafii, z racji uroczystości naszego współpatrona św. Antoniego Marii Klareta, którego 150 rocznicę śmierci obchodzimy, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17.15 w intencji Parafii, o powołania, za Zgromadzenie Klaretynów.
Zbiórka

Dzisiaj kończy się tydzień Misyjny. Po Mszach św. zbierana jest ofiara do puszek na wsparcie Misji i Misjonarzy.

Przygotowanie do bierzmowania

Przypominamy, że przygotowanie do sakramentu bierzmowania trwa trzy lata. Rozpoczyna się w siódmej klasie szkoły podstawowej a sakrament młodzież przyjmuje w pierwszej klasie szkoły średniej. Dzisiaj o godz. 16.00 swoje pierwsze spotkanie mają uczniowie z klas pierwszych szkół średnich.

Nabożeństwo różańcowe

W sobotę ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 8.30. W piątek pod-sumowanie nabożeństwa różańcowego dla dzieci o godz. 17.15.

Zbiórka jesienna

Kto chciałby złożyć ofiarę na kościół podczas zbiórki jesiennej, może to uczynić w zakrystii po Mszach św. albo w kancelarii.

Wypominki

Na wypominki można składać w zakrystii po Mszach św. i przez cały najbliższy tydzień.

Wszystkich Świętych

W przyszłą niedzielę uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w niedzielę. Przypominamy, żeby odwiedziny zmarłych na cmentarzu rozłożyć w czasie, zachowując w ten sposób bezpieczny dystans. Przypominamy, że decyzją Papieża odpust zupełny ofiarowany za bliskich zmarłych można uzyskać przez cały listopad.

Zmarli parafianie
W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Ryszard Zieliński l.87, Miro-sław Królikowski l.79, Henryk Olesiński l.93, Grzegorz Wilmański l.80, Bronisław Siemiński l.89, Bolesław Pietkiewicz l.93. Wieczne odpoczywanie …

Prasa katolicka

Prasa katolicka umieszczona jest przy dwóch filarach z tyłu kościoła. Pieniądze za gazety można wrzucać do koszyczków umieszczonych na stolikach. Na stolikach jest też płyn do dezynfekcji. Wchodząc do kościoła prosimy o dezynfekcję dłoni.

Błogosławieństwo

Wszystkim, którzy obchodzić będą w tym tygodniu swoje uroczystości rodzinne, życzymy zdrowia i wielu łask Bożych. A na cały ten świąteczny dzień, na tydzień pracy i obowiązków, niech Wam Bóg błogosławi!