Parafia Niepokolanego Serca NMP I św Antoniego M. Klareta / Ogłoszenia
z dnia: 21.04.2024
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 21.04.2024

Przez cały Tydzień Modlitw o Powołania w naszym kościele będziemy się spotykać o godz. 17.30, by modlić się wspólnie o powołania kapłańskie zakonne i misyjne. Zapraszamy i za-chęcamy do modlitw w rodzinach o powołania ale również prosimy o modlitwę za swoich duszpasterzy.

Modlitwy o uzdrowienie

W środę 24 kwietnia modlitwy za wstawiennictwem św. Antoniego Marii Klareta z prośbą o uzdrowienie z choroby nowotworowej. Prosimy o podawanie imion chorych.

Droga Światła

W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 zapraszamy ponownie na Drogę Światła. Jest to nabożeństwo 14 stacji podczas których rozważamy Zmartwychwstanie Jezusa. Prosimy przy-nieść świece.

Pielgrzymka

Parafia nasza organizuje jednodniową pielgrzymkę do Kalisza, do Sanktuarium św. Józefa w sobotę 27 kwietnia. Koszt 50 zł. Wyjazd o 6.40. W planach Msza święta, zwiedzanie sanktu-raium, a potem Rynek w Kaliszu. Powrót około 17.00. Szczegóły na plakacie w kruchcie ko-ścioła. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii. Prosimy o wpłacanie kwoty.

Radość

W sobotę 13 kwietnia odbył się Turniej Piłki Nożnej Ministrantów z całej Archidiecezji Łódzkiej. Ministranci młodsi z naszej parafii zakwalifikowali się do finału zajmując drugie miejsce w grupie i pod koniec czerwca wezmą udział w rozgrywkach ogólnopolskich, które odbędą się tym razem w Łodzi. Gratulujemy!

Zmarli parafianie

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Anna KOCHANOWSKA l.64. Stanisław STEFAŃSKI l.84. Romana LORENC l.91.

Komunikaty Kurii

Kard. Grzegorz Ryś gorąco zaprasza do rozważania tajemnic zmartwychwstania Chrystusa podczas Ekumenicznej Drogi Światła, która odbędzie się w piątek 10 maja 2024 r. Roz-pocznie się ona o godz. 19.30 w Kościele Ewangelicko-Reformowanym w Łodzi (ul. Radwańska 37), następnie przejdzie przed bazylikę archikatedralną i zakończy w Kościele Ewangelicko-Augsburskim Św. Mateusza (ul. Piotrkowska 279/283), gdzie od-będzie się wieczór uwielbienia. Wszyscy proszeni są o zabranie ze sobą świec.

Ruch Światło-Życie zaprasza do udziału w pieszej pielgrzymce do łódzkich Łagiewnik w intencji trudnych problemów naszego miasta i regionu oraz osób uzależnionych. Piel-grzymka wyruszy z łódzkiej archikatedry 11 maja 2024 r. (sobota) o godz. 9.00 i zakończy się Mszą św. o godz. 13.00 w sanktuarium OO. Franciszkanów. Eucharystii będzie prze-wodniczył kard. Grzegorz Ryś, który w tym roku będzie również towarzyszył pątnikom w drodze.