Parafia Niepokolanego Serca NMP I św Antoniego M. Klareta / Ogłoszenia
z dnia: 31.05.2020
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy.  Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca tradycyjnie w drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, które podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele.

Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka, będziemy modlić się o czyste i dobre serca dla dzieci, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św. o godz.18.00, w soboty po Mszy św. o godz. 8.00, a w niedzielę o godz.17.30.

W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

W tym tygodniu przypada:

I wtorek miesiąca – Msza św. pogrzebowa za zmarłych w maju o godz. 17.00
I środa miesiąca – Różaniec wypominkowy roczny o godz. 17.00
I czwartek – Godzina święta o godz. 17.00
I piątek – od godz.17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św., o godz. 17.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
I sobota – nabożeństwo po Mszy św. o godz. 8.00.
W sobotę przypada 10. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

Trwa wiosenna zbiórka na potrzeby parafii. Za wszystkie ofiary i te dzisiaj złożone na tacę,  serdecznie dziękujemy. Dziękujemy dobrodziejom naszej parafii , którzy wykonują prace przy naszym kościele zmierzających do otrzymania pozwolenia na użytkowanie i konsekrację kościoła. Dziękujemy i zapewniamy o stałej pamięci modlitewnej.

W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia. Po Mszy św. godz. 13.15 z racji I niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu aż do nabożeństwa czerwcowego, o godz. 17.30 Serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

Solenizantom i jubilatom życzymy obfitych Bożych darów, a wszystkim błogosławionej niedzieli i darów Ducha Świętego oraz pełnego zaufania Bożej Opatrzności.

Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych w tym tygodniu:
+Stanisława BONIKOWSKIEGO l. 71,  +Teresę BUCZEK l.89,  i +Halinę TOMAS l.91.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
3 VI – św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa,
5 VI – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.