Parafia Niepokolanego Serca NMP I św Antoniego M. Klareta / Ogłoszenia
z dnia: 03.08.2020
OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, zbiórka do puszki na misje klaretyńskie, a po Eucharystii o godz. 12.00  adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy św. W przyszłą niedzielę zgodnie z zarządzeniem Ks. Arcybiskupa odbędzie się zbiórka na budowę Centrum Studiów Jana Pawła II. Za wszystkie ofiary , także te złożone dzisiaj na tacę na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej składamy „Bóg zapłać”.

W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o wszelkie potrzebne łaski dla nich.

W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

W tym tygodniu przypada:
I wtorek miesiąca –  Msza św. pogrzebowa za zmarłych o godz. 17.00
I środa miesiąca – Różaniec wypominkowy roczny o godz. 17.00
I czwartek –  Godzina święta o godz. 17.00
I piątek - od godz.17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św., o godz. 17.40 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

Solenizantom i jubilatom życzymy obfitych Bożych darów, wypoczywającym – dobrego czasu wakacji i urlopów, a wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia...

Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych w tym tygodniu:
+Mariannę PIETRASZUK  l. 86,  +Janusza KUCHARSKIEGO l.86,  i +Monikę    ŚLIWIŃSKĄ l.78,  Marcina KRAUZE l.39.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia.