Parafia Niepokolanego Serca NMP I św Antoniego M. Klareta / Ogłoszenia
z dnia: 12.07.2020
XV NIEDZIELA ZWYKŁA

W poniedziałek 13 lipca Nabożeństwo Fatimskie. Różaniec o godz.20.00, zaś bezpośrednio po nim msza święta. Można jeszcze składać intencje (z wykluczeniem intencji zmarłych)

W czwartek 16 lipca wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Jest to zarazem 171 rocznica założenia naszego Zgromadzenia, dlatego dla nas, misjonarzy klaretynów, jest to święto. Życzenia urodzinowe przyjmujemy już od poniedziałku (rozpoczęcie Triduum) i przez całą oktawę.

Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin i Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie zapraszają narzeczonych na nauki przedmałżeńskie, odbywające w formie prowadzonych randek. Szczegóły na stronie www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:
- w Niedzieli m.in. artykuł  „Wakacje u mnichów”, czyli o „klasztornych” propozycjach wakacyjnych
- w Gościu Niedzielnym m.in. odpowiedź na pytanie „Czy można orzec nieważność małżeństwa, jeśli narzeczeni twierdzą że nigdy się nie kochali
- w Idziemy artykuł „Silni przez Maryję” przybliżający inicjatywę Męskiego Różańca ,jego apostolat i duchowość
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich
Bożych łask i obfitego z nich korzystania, a także dobrego czasu wypoczywającym.
Módlmy się za świętej pamięci zmarłych naszych Parafian, których pogrzeby odbyły się w ostatnim tygodniu. Są to:
Mirosława KACZMAREK
Krystyna BURZYŃSKA
Władysław JANASIK
Wieczny odpoczynek racz dać, im Panie…
KALENDARZ LITURGICZNY BIEŻĄCEGO TYGODNIA:
13 VII (poniedziałek) – wspomnienie obowiązkowe świętych pustelników:
Andrzeja Świerada oraz jego ucznia Benedykta (Andrzej jest jednym z pierwszych polskich świętych)
15VII (środa) – wspomnienie obowiązkowe św. Bonawentury, jednego z pierwszych franciszkanów, biskupa i doktora Kościoła
16VII (czwartek)  – wspomnienie obowiązkowe Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (inaczej Matki Boskiej Szkaplerznej)