Parafia Niepokolanego Serca NMP I św Antoniego M. Klareta / Ogłoszenia
z dnia: 27.11.2022
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU

Od dzisiaj Panie z Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzają świece na stół wigilijny. Małe świece w cenie 7 zł., a duże w cenie 13 zł. W przyszłą niedzielę będą rozprowadzane opłatki i będzie też kiermasz świąteczny przygotowany przez młodzież.

Roraty

W dni powszednie Adwentu – już od jutra odprawiać będziemy Roraty, czyli ad-wentowe Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie. Roraty odprawiane będą o godz. 18.00 od poniedziałku do piątku. Zachęcamy wszystkich do licznego w nich udziału, a w sposób szczególny dzieci i młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

Pierwszy czwartek

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. We czwartek modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne. Za ministrantów z naszej parafii i ich rodziny oraz z prośbą o nowych ministrantów. Po Mszy św. spotkanie ministrantów i ich rodzi-ców podsumowujące miesięczną służbę przy agapie.

Pierwszy piątek

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.00. Do chorych kapłani udadzą się w piątek od godz. 9.00.

Pierwsza sobota

Nabożeństwo pierwszosobotnie wynagradzające rozpoczniemy w sobotę o godz. 8.00.

Zbiórka

Podczas zbiórki do puszek na kościół prześladowany było 1 658 zł. Bóg zapłać. Za tydzień zbiórka ofiar do puszki na potrzeby kościoła na wschodzie.

Zbiórka jesienna

Powoli kończymy zbiórkę jesienną. W tym roku na ogrzewanie kościoła. Na dzień dzisiejszy ofiarę złożyło 217 rodzin, co dało kwotę 13 060 zł. Na konto parafialne wpłynęło 1 690 zł. W całości daje to sumę 14 750 zł. Oleju opałowego zatankowali-śmy 2 400 l. za 15 000 tyś. Przed samymi świętami zatankujemy około 600 litrów.

Katecheza biblijna

Zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej w środę po wieczornej Eucharystii do sali misyjnej.

Zmarli Parafianie

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Mariola ZAKRZEWSKA-ORZESZEK l.58. Marcin MOSZCZYŃSKI l. 40. Helena KOZŁOWSKA l.88. Barbara JAKUBOWSKA l. 73. Monika Rockowczyk l.35. Zdzisław KUBIAK l.89.