Parafia Niepokolanego Serca NMP I św Antoniego M. Klareta / Aktualności
Pielgrzymka do Ziemi Świętej Ziemia Święta, to miejsce szczególne dla każdego chrześcijanina. To miejsce narodzin Zbawiciela, Mesjasza. Miejsca związane z Jego dzieciństwem i dorosłym życiem, z tworzeniem kościoła Apostolskiego i w końcu Jego śmiercią na krzyżu. Wszystkie te miejsca można zobaczyć i dotknąć. Można ucałować ze czcią, jak to robią pobożni pielgrzymi. To po prostu Piąta Ewangelia. Ale to też miejsce przepełnione modlitwą. Modlitwą wiernych trzech największych religii monoteistycznych. Chrześcijan, Muzułmanów i Żydów.
Adwent Umiłowani przez Pana bracia i siostry, rozpoczynamy naszą pielgrzymkę przez Adwent. Niech będzie ona czasem rozpamiętywania, poprzez gesty i słowa liturgii, przyjścia Pana do ludzi. Punkty i etapy naszego pielgrzymowania będzie wyznaczał wieniec adwentowy, przypominający nadzieje i oczekiwania ludzi potrzebujących obecności Pana, który przybywa, by nawiedzić swój lud. Zapalamy pierwszą świecę, abyśmy w szkole Adwentu weszli w czas łaski i z radością powitali wejście Boga w naszą historię.