Parafia Niepokolanego Serca NMP I św Antoniego M. Klareta / Aktualności
Łódzkie dziękczynienie za beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej W niedzielę 12 września br. będzie miała miejsce beatyfikacja księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej. Główne uroczystości odbędą się w Warszawie, ale z uwagi na obostrzenia pandemiczne, nie wszyscy będą mogli w nich uczestniczyć, dlatego też arcybiskup Grzegorz Ryś zaprasza do udziału w łódzkim dziękczynieniu za dar beatyfikacji dwu wielkich Polaków.
Wrzesień MIESIĄC POGODY I KLĘSKI Od niedawna słowo „wrzesień" budzi w umyśle każdego Polaka skojarzenia pełne słodyczy i barwy. Zieleń ustępująca miejsca purpurze i złotu, perlista biel obfitych ros rannych, niezmącenie modre niebo, fiolet śliw, granat jeżyn, rumieńce jabłek, czerwień pomidorów, kaliny, jarzębin, sady pełne zapachu owoców, brzęk os nad gruszkami, woń pietruszki i selerów niosąca się z warzywników - to wrzesień.
Boże Narodzenie ...Wyszedł edykt od cesarza Augusta, aby spisano wszystek świat... Spełniły się czasy. Dzieciątko się nam narodziło i Syn nam jest dany. Moc panowania na ramieniu Jego i dano Mu na imię Książę Pokoju, Ojciec Przyszłego Wieku, Wielkiej Rady Anioł.