Parafia Niepokolanego Serca NMP I św Antoniego M. Klareta / Aktualności / Święte Triduum
Święte Triduum Najważniejsze Trzy Dni dla naszej wiary, są tak naprawdę Dniami, kiedy wspominamy, Ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa, śmierci Pana Jezusa i Zmartwychwstania ...

WIELKI CZWARTEK

W postawie radosnej wdzięczności bierzemy udział we Mszy o godz. 18.00

*Niech dom nasz przypomina Wieczernik, w którym Chrystus modlił się za uczniów, służył im i okazywał największą miłość.

*Dzieci pomagają przygotować kolację i usługują przy niej wszystkim.

*Zapalona świeca na środku stołu przypomina dziś, że Pan Jezus pełen miłości jest z nami.

*Jedno z rodziców odczytuję Ewangelię św. Jana (13,1-15) opis Ostatniej Wieczerzy. Gdzie miłość wzajemna i dobroć tam znajdziesz BOGA ŻYWEGO!

WIELKI PIĄTEK

* Uczcijmy go powagą i większym skupieniem.

* pamiętajmy nie tylko o zachowaniu postu, lecz złóżmy jakiś dar dobrowolnego umartwienia.

*W tym dniu jeżeli mamy zasłonięty Krzyż w naszych domach, odsłońmy Go i uczcijmy przez ucałowanie i umieśćmy Krzyż na honorowym miejscu.

*O godz. 8.00 rozpoczęcie całodniowej adoracji w Ciemnicy wspólną JUTRZNIĄ w kościele.

* O godz. 15.00 – jest to godzina śmierci Jezusa – gromadzimy się w kościele na modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego.

*O godz. 17.00 Droga Krzyżowa.

* Bezpośrednio po Drodze Krzyżowej (ok. 18.00) uczestniczymy w liturgicznych obrzędach Męki Pańskiej.

Adoracja do godz. 24.00

20.00 – Żywa Róża 21.00 – Rycerstwo i Koło Misyjne

22.00 – Żywa Róża Męska wraz z żonami, Rodzice Ministrantów i Scholi

23.00 – Młodzież

WIELKA SOBOTA

Przygotowujemy stół wielkanocny. Postawimy na nim mały Paschał znak Chrystusa Zmartwychwstałego. *O godz. 8.00 rozpoczęcie całodniowej adoracji wspólną modlitwą poranną JUTRZNIĄ. Poświęcenie pokarmów co pół godz. do godz. 18.00.

*O godz. 21.00 bierzemy udział w obrzędach Wigilii Paschalnej. Zabieramy ze sobą świecę, symbol Chrystusa i zapalamy w czasie uroczystego odnowienia przymierza Chrztu świętego.

*Uczestniczymy w radosnej Rezurekcji, aby witać Zwycięzcę śmierci, piekła i szatana a także umocnić wiarę w nasze zmartwychwstanie i życie wieczne.

Niedziela Zmartwychwstania

*Uczestniczymy w uroczystej Eucharystii, aby umocnić wiarę w nasze zmartwychwstanie i życie wieczne. *Po Mszy Św. gromadzimy się wokół rodzinnego stołu i dzielimy się święconym pokarmem.

*Przed posiłkiem modlimy się: Panie Jezu Chryste, zasiądź między nami, udziel nam radości Twego zmartwychwstania; a stół nasz niech będzie znakiem pojednania i miłości.

PORZĄDEK MSZY ŚW.: 9.00, 10.30, 12.00, 13.15, 18.00

Oto jest dzień, który dał nam Pan, weselmy się i radujmy się w Nim ALLELUJA!