Parafia Niepokolanego Serca NMP I św Antoniego M. Klareta / Aktualności / Nabożeństwo różańcowe
Nabożeństwo różańcowe Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele o godz. 17.15. Tylko w sobotę o godz. 8.30. W poniedziałki, środy i piątki Nabożeństwo różańcowe udziałem dzieci i kandydatów do bierzmowania o godz. 17.15

„Zapewne, jest wiele sposobów uproszenia opieki Maryi - pisał papież Leon XIII w encyklice Adjutricem populi - uważamy jednak, że różaniec jest z nich najlepszym i najskuteczniejszym." Słowom papieża przytwierdziła Ona sama, Maryja, Królowa Różańca świętego, objawiając się w Lourdes z różańcem w dłoni, w Fatimie z różańcem i na rue du Bac z różańcem. Tajemniczy związek łączy Ogród różany słodkiej woni, róże i różaniec. Złote róże na stopach Niepokalanej widziała Bernadetka Soubirous. Róże otaczały głowę Maryi Płaczącej w La Salette. W różach widziała Ją trójka dzieci z Fatimy.

Październik, miesiąc mgieł, byłby pełen melancholii, gdyby nie opasał go różaniec. Liście spadają na ziemię i giną. Ave Maria płynie w górę. Drzewa są czarne i nagie. Róże Niepokalanej kwitną i wonieją.