Dzięki Bogu już wakacje! – Parafia Niepokalanego Serca NMP i św. Antoniego M. Klareta

Dzięki Bogu już wakacje!

Lato, lato, lato czeka – w popularnej przed laty piosence śpiewała Halina Kunicka, właśnie zakończył się rok szkolny i nastał ten wymarzony i wyczekiwany od 10 miesięcy czas wakacji i urlopów.

Nasza parafia także i w tym roku organizuje wyjazdy wakacyjne dla dzieci oraz młodzieży. Od dniach 21 lipca – 2 sierpnia, będzie miał miejsce zorganizowany wypoczynek nad morzem dla 30 dzieci z naszej parafii, część z uczestników będzie miała dofinansowany udział w tych koloniach, pełen koszt udziału wynosi 1100 zł od uczestnika. W tym roku odpowiedzialnym za wyjazd jest o. Tomasz Siłuch CMF.

Jak co roku Nasza Parafia bierze też udział w Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy. W tym roku 93 już Pielgrzymka Łódzka wyrusza 21 sierpnia. Grupa w której idziemy to Grupa Klaretyńska - Misyjna, oznaczona numerem 7. Od kilku lat w naszą grupę jest włączona grupa osób idących z Kurowic, oraz grupa harcerzy. Więcej szczegółów wkrótce. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Popularne powiedzenie mówi, że 'Po Bożym Ciele ksiądz nie potrzebny w kościele' a jednak nie zamykamy parafii na okres wakacyjny. W parafii w tym czasie będzie jakoś spokojniej, ciszej, co nie znaczy, że kościół będzie zamknięty. Od Pana Boga nie ma wakacji.

PLAN PRACY PARAFII W OKRESIE WAKACYJNYM

Msze św. będą sprawowane w dni powszednie o godz. 7.15 i o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

Poza tym będzie jeszcze Msza św, tzw. 'Fatimka' w dniach 13 lipca i 13 sierpnia o godz. 20.30 oraz Msze wotywne za wstawiennictwem św. Antoniego M. Klareta w dniach 24 lipca i 24 sierpnia.

KANCELARIA PARAFIALNA

Kancelaria będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki od godz. 16.00 do 18.00. Tylko nadzwyczajne sprawy będą załatwiane w innych godzinach.

Wszystkim wyjeżdżającym oraz wszystkim dzieciom i młodzieży życzymy dobrego wypoczynku. Zapraszamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii, wszystkich parafian, którzy pozostają w swoich domach na Msze św. niedzielne oraz na wypoczynek do ogrodu parafialnego. Miłych wakacji i do zobaczenia we wrześniu.

Autor: Admin       Dodano: 2017-06-24 09:19:02       Zmieniono: 2018-06-23 09:24:30