ul. Klaretyńska 11, 91-117 Łódź
42 655 80 80;

Wspólnoty

Oaza Dzieci Bożych

Spotkania – soboty, godz. 10.00

Odpowiedzialny: o. Szymon Socha CMF

Chór parafialny

Próby – piątki, godz. 19.00

Chór posługuje swoim śpiewem podczas wszystkich ważnych świąt i uroczystości oraz w każdą II-gą niedzielę miesiąca na sumie o godz. 9.00. Tworzy go 25 osób. Zapraszamy chętnych do włączenia się w tą posługę

Prowadzenie: p. Elżbieta Jaszczak (organistka)
Odpowiedzialny: o. Zenon Surma CMF

Liturgiczna Służba Ołtarza

Spotkania – dla ministrantów i lektorów w pierwsze czwartki miesiąca po wieczornej Mszy św.

Odpowiedzialni:
o. Szymon Socha CMF (młodsi ministranci)
o. Zbigniew Ziętek CMF (lektorzy)

Koło Misyjne

Koło Misyjne powstało przy parafii w październiku 1992 roku. Inicjatorem i założycielem był o. Piotr Boroń CMF.

Wspólnotę tworzy około 20 członków, którzy sprawują patronat modlitewny indywidualny i zbiorowy nad wszystkimi klaretyńskimi misjonarzami pracującymi poza granicami Polski.

Koło Misyjne przewodniczy parafialnemu różańcowi w intencji misji i misjonarzy w każdy poniedziałek przed wieczorną Mszę św.

Spotkania wspólnoty odbywają się w pierwszy poniedziałek każdego miesiąca, po Mszy Misyjnej o godz. 18.00, poprzedzonej Różańcem Misyjnym odmawianym w kilku językach.

Misje wspieramy także materialnie przez udział w akcjach polecanych przez Ojca świętego, Episkopat, naszą Archidiecezję i parafię. W pierwsze niedziele miesiąca, po każdej Mszy organizowane są kwesty na cele misyjne. Zebrane pieniądze są przekazywane do Klaretyńskiej Prokury Misyjnej.

Koło Misyjne utrzymuje z misjonarzami kontakt korespondencyjny i osobisty poprzez spotkania wakacyjne z misjonarzami przebywającymi w Polsce na urlopach.

Aktualności misyjne umieszczane są w gablocie Koła Misyjnego przed kościołem.

Odpowiedzialny: o. Szymon Socha CMF

Schola dziecięca

Spotkania – soboty o godz. 9.00, później czas na spotkanie oazowe.

Do scholi należy ok 17 dzieci w wieku 6-13 lat. Schola śpiewa podczas niedzielnej Mszy św. o godz 10.30. Zapraszamy do wspólnego śpiewu chętnych chłopców i dziewczynki.

Odpowiedzialni:
o. Szymon Socha CMF
p. Elżbieta Jaszczak

Duszpasterstwo Młodzieżowe

Spotkania dla młodzieży odbywają się w czwartki o godz. 19.00. Msza św. dla młodzieży jest sprawowana w Niedzielę o godz. 18.00.

Odpowiedzialny: o. Zbigniew Ziętek CMF

Przy duszpasterstwie działa również grupa pantomimy Iuventus Dei.

Czciciele Miłosierdzia Bożego

Msza św. w III piątek miesiąca o godz. 18.00. Po Mszy św. modlą się Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Rycerstwo Niepokalanej

Wspólnota powstała 8-go grudnia 1996 roku, w dzień Niepokalanego Poczęcia NMP. Założycielem był. o. Marek Duda CMF

Opiekunami byli: O. Marek Duda, O. Andrzej Koch, O. Tomasz Zając, O. Andrzej Kobylski, O. Wojciech Matuła, o. Krzysztof Kaniowski.

Rycerstwo Niepokalanej założone przez św. Maksymiliana M. Kolbego stawia sobie za cel doprowadzenie wszystkich ludzi do Boga przez Niepokalaną.

środkami służącymi do osiągnięcia tego celu są:

  • Odmawianie codziennie aktu strzelistego do Niepokalanej:
    O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.
  • Wykorzystywanie dla sprawy Niepokalanej wszystkich środków godziwych, na jakie pozwala stan, warunki i okoliczności (modlitwa, pokuta, świadectwo chrześcijańskiego życia.)
  • Rozpowszechnianie Cudownego Medalika Niepokalanej.

Warunkiem przynależności do Rycerstwa jest:

  • Oddać się całkowicie Niepokalanej jako narzędzie w Jej macierzyńskich rękach.
  • Nosić Cudowny Medalik.
  • Wpisać się do księgi Rycerstwa w siedzibie kanonicznie założonej.

W drugi czwartek miesiąca - uroczysta Msza św. i spotkanie formacyjne. W czwarty czwartek miesiąca - spotkanie modlitewne

Odpowiedzialny: o. Zenon Surma CMF

.
Wspólnota Żywego Różańca

W naszej parafii powstała w 1990 roku i liczy obecnie 6 kółek + jedno kółko złożone z członków Służby Liturgicznej

Msza św. w pierwsze niedziele miesiąca o godz. 7.00. oraz wymiana tajemnic, Msza św. za żywych i zmarłych członków i ich rodziny, Godzina Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem

– Codziennie gromadzimy się na wspólnym różańcu w stałych intencjach i tych, jakie przynosi życie.

– Raz w miesiącu odprawiamy Jerycho Różańcowe i adorujemy Najświętszy Sakrament dla intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

– Msza św. w intencji papieża Franciszka każdego miesiąca.

– Modlitwa margaretkowa za kapłanów (obecnie 26 kapłanów jest objętych tą modlitwą).

– Msze święte za zmarłych ze wspólnoty.

– W święto patronalne M. B. Różańcowej składamy dar ołtarza.

– Należymy do ADOPCJI SERCA.

– Zamawiamy Msze św. za dusze czyśćcowe i o Miłosierdzie Boże dla nas, naszych rodzin, parafii, Ojczyzny.

– Corocznie uczestniczymy w ogólnopolskiej pielgrzymce członków ŻR.

– Rozprowadzamy czasopisma: Znak Pokoju, Miłujcie się, Różaniec.

– Pomagamy sobie nawzajem i jesteśmy otwarci na pomoc każdemu potrzebującemu (zakupy, wizyty u lekarza, odwiedziny, wspólne modlitwy, zaproszenia na święta).

Odpowiedzialny: o. Szymon Socha CMF

Róża Męska

Róża Męska spotyka się w I niedziele miesiąca po Mszy o godz. 9.00

Odpowiedzialny: o. Szymon Socha CMF

Caritas Parafialny

Członkowie Caritasu pełnią dyżury we wtorki. W tym czasie obsługują tych, którzy przychodzą prosząc o pomoc. Wydają odzież, produkty żywnościowe, rozmawiają, w okresach przedświątecznych roznoszą paczki żywnościowe do rodzin biednych z parafii. Z pieniędzy, które wierni składają do puszki umieszczonej przed figurką św. Antoniego, dofinansowane są kolonie dla dzieci z biednych rodzin, obiady w szkołach.

Odpowiedzialny: o. Zenon Surma CMF

Asysta Kościelna

Asysta jako wspólnota powstała wkrótce po erygowaniu naszej parafii. Celem działania asysty jest ubogacenie uroczystości kościelnych, dawanie świadectwa wiary oraz modlitwa. Asysta wspiera i w pewnym sensie łączy inne grupy parafialne jak Rycerstwo Niepokalanej czy Żywą Różę.

Asysta aktywnie uczestniczy w uroczystościach sąsiednich parafii – szczególnie w parafiach: Miłosierdzia Bożego na Teofilowie, św. Jana Chrzciciela na Złotnie oraz parafii Matki Bożej Bolesnej prowadzonej przez ojców Pasjonistów.

Członkowie Asysty reprezentują różne grupy zawodowe i wiekowe (20-65 lat). Udział młodych daje nadzieję, że nie grozi nam problem braku młodych kadr. Podczas procesji eucharystycznej w oktawie Bożego Ciała do asysty dołączają dzieci sypiące kwiaty i niosące poduszki.

Odpowiedzialny: o. Zenon Surma CMF

Wieczernik

Zadaniem wspólnoty jest modlitwa za kapłanów pracujących w naszej parafii i tych, którzy wyjeżdżają na misje.

W każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 odprawiana jest Msza św. w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Przed Mszą św. odmawiany jest Różaniec, Koronka i litania.

Odpowiedzialny: o. Zenon Surma CMF

Przyjaciele Radia Maryja

Wspólnota spotyka się w II środę miesiąca po wieczornej Mszy św.

Odpowiedzialny: o. Krzysztof Łabędź CMF

Domowy Kościół

Wspólnota Domowego Kościoła spotyka się raz w miesiącu, w niedzielne popołudnie.

Odpowiedzialny: o. Krzysztof Łabędź CMF

Parafialna Wspólnota Pracy (PWP)

Parafialna Wspólnota Pracy gromadzi ludzi dobrej woli w różnym wieku, którzy chcą działać w parafii nie tylko poprzez modlitwę ale i przez pracę. Obecnie wspólnota liczy około 10 osób, które w miarę swoich możliwości, włączają się w różne akcje parafialne.

Patronem naszej wspólnoty jest św. Juda Tadeusz – święty od spraw beznadziejnych, który pokazuje, że wszystko mogę w tym, który mnie umacnia.

Przygotowujemy wieczory modlitewne o różnej tematyce, stosownie to kalendarza liturgicznego. Ponadto, zajmujemy się dekoracja kościoła na święta Wielkiej Nocy, budujemy Grób Pański i Ciemnicę; na święta Bożego Narodzenia budujemy Żywą Szopkę i czynnie uczestniczymy w obsadzie postaci.

Oprócz tego, wraz ze zmieniającym się okresem liturgicznym dbamy o dekoracje adwentowe, wielkopostne, maryjne, by ułatwić wiernym przeżywanie danych okresów liturgicznych.

Czynnie włączamy się w liturgię ważnych uroczystości, np.: Triduum Paschalnego, odpustów parafialnych i wielu innych. Wspólnota bierze też udział w przygotowaniu Festynu Parafialnego i Pikniku Rodzinnego, z których dochód jest przeznaczony na dofinansowanie kolonii letnich i półkolonii zimowych dla dzieci z ubogich rodzin. Wielu z nas jest wolontariuszami na tych akcjach. Pomagamy także, materialnie opłacając obiady szkolne dla dzieci (przez cały rok szkolny).

Staramy się włączać w każdą akcję, w której są potrzebne chęci i silne ręce. Nie mamy oficjalnych spotkań formacyjnych, ale jeżeli jest taka potrzeba, gromadzimy się przed Najświętszym Sakramentem na modlitwie w czyjejś intencji. Naszą formacją jest służba dla Boga i bliźniego.

Zapraszamy do pracy i modlitwy wszystkich ludzi dobrej woli.

Odpowiedzialny: o. Zenon Surma CMF, br. Jacek Górowski CMF

Zobacz także:

bootstrap slider

Odwiedź także:

pielgrzymki.klaretyni.pl
brakujeludzi.pl
klaretyni.pl
Witryna używa plików cookies, korzystając z niej zgadzasz się na ich stosowanie. Polityka prywatności. (C) Misjonarze Klaretyni 2019