Boże Ciało 2017

Można powiedzieć, że Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej została ustanowiona na szczególne życzenie Pana Jezusa. Bezpośrednią przyczyną ustanowienia Bożego Ciała były objawienia błogosławionej Julianny z Cornillon, która od 1209 r. miewała widzenia jasnej tarczy z widoczną ciemną plamą. Widzenia te zostały zinterpretowane jako brak wśród świąt kościelnych specjalnego dnia poświęconego czci Najświętszego Sakramentu.

Pod wpływem tych objawień w 1264 roku papież Urban IV ustanowił uroczystość Bożego Ciała dla całego Kościoła. Papież wyjaśniał, że tym świętem Kościół pragnie wynagrodzić za znieważanie Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, za błędy odrzucające rzeczywistą obecność Jezusa pod postaciami chleba i wina oraz uczcić pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu.

Boże Ciało 2017

Po Mszy św. o godz. 10.00 z naszego kościoła wyruszyła procesja z Jezusem Eucharystycznym i przeszła ulicami i ścieżkami naszego osiedla. Pierwszy ołtarz stanął przy bloku 45-m i w swoim układzie nawiązywał do 100-nej rocznicy objawień fatimskich

Boże Ciało 2017

Drugi ołtarz przygotowała młodzież z naszej parafii, a usytuowany był przy Domu Kultury „Lutnia”.

Boże Ciało 2017

Trzeci ołtarz został przygotowany przez Rodziców dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych.

Boże Ciało 2017

Ostatni ołtarz usytuowany przy kościele przygotowali wierni ze wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej i Wspólnoty Modlitewnej. O. Proboszcz udzieli uroczystego błogosławieństwa na cztery strony świata

Galeria: Boże Ciało 2017

Autor: Admin       Dodano: 2017-06-15 04:45:01       Zmieniono: 2017-06-15 23:06:26