Bierzmowanie 2018 – Parafia Niepokalanego Serca NMP i św. Antoniego M. Klareta

Bierzmowanie 2018

UWAGA! Najblisze spotkanie formacyjne dla kandydatw do bierzmowania bdzie miao miejsce 22 kwietnia. Obecno, jak zawsze obowizkowa.

Niech zstpi Duch Twj!

Cykl spotka,take i w tym roku, doprowadzi kandydatw do wiadomej decyzji co do chci przyjcia tego sakramentu, ktry przecie nazywany jest take "sakramentem dojrzaoci chrzecijaskiej". Kandydaci zostan ocenieni na podstawie zapisw w "indeksie" oraz rozmowy z animatorem. W dopuszczaniu kandydata bierze si szereg czynnikw, ktre wskazuj jego na chrzecijask dojrzao. Zdajemy sobie jednak spraw, e pewne kryteria pozostaj nieuchwytne i dopiero stanicie w obliczu prby wiary, gdzie cen za jej wyznawanie moe by nawet ycie moe pokaza prawdziw warto kandydata jako chrzecijanina

Niech zstpi Duch Twj i odnowi ziemi!

Niemniej jednak, pewne stae kryteria mog wskaza oglna postaw kandydata, jako mniej lub bardziej gotowego do podjcia prawdziwego chrzecijaskiego ycia. Takim kryterium jest ycie sakramentalne i zaangaowanie w ycie lokalnego Kocioa, czyli parafii.

ycie sakramentalne pozwala czowiekowi dotkn rzeczywistoci nadprzyrodzonej. To bardzo wane, poniewa wiara w Boga jest wanie relacj z rzeczywistoci nadprzyrodzon. To dziki sakramentom czowiek staje si godny spotkania z Bogiem, mimo dowiadczenia wasnej saboci i grzesznoci. Rozumiemy je bardziej jako lekarstwo na ludzk grzeszno ni na tzw "nagrod za dobre sprawowanie". Dojrzay chrzecijanin regularnie przystpuje do sakramentw pojednania i komunii w. wanie po to, by dowiadczy oczyszczajcego dziaania Boego Miosierdzia.

Udzia w yciu Kocioa lokalnego pozwala z kolei widzie siebie jako czonka wsplnoty zbawionych, jako cz Ciaa Chrystusa, pozwala spenia uczynki miosierdzia oraz sta si apostoem - stosownie do swojego powoania w Kociele.

Autor: Admin       Dodano: 2016-09-23 10:27:44       Zmieniono: 2018-04-18 12:50:39