Bierzmowanie 2018/2019 – Nadchodzi BIERZMOWANIE – Parafia Niepokalanego Serca NMP i św. Antoniego M. Klareta

ul. Klaretyńska 11, 91-117 Łódź
42 655 80 80;Aktualności

Bierzmowanie 2018/2019 – Nadchodzi BIERZMOWANIE

UWAGA! Próba bierzmowania dla kandydatów z III kl. GIMNAZJUM oraz ich ŚWIADKÓW będzie miała miejsce 9 maja 2019, o godz. 19.00, obecność, jak zawsze, obowiązkowa.

Niech zstąpi Duch Twój!

Bierzmowanie zostanie udzielone młodzieży w niedzielę, 12 maja, podczas Mszy o godz. 12.00

Jednak zanim do tego dojdzie, kandydaci przejdą test - egzamin z podstawowej wiedzy religijnej, który będzie miał miejsce 26 kwietnia od godziny 16.00. Kandydaci otrzymali już zestaw pytań i odpowiedzi, tak aby mogli odświeżyć swoje zasoby wiadomości. Życzymy im powodzenia.

Cykl spotkań,także i w tym roku, doprowadzi kandydatów do świadomej decyzji co do chęci przyjęcia tego sakramentu, który przecież nazywany jest także "sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej". Kandydaci zostaną ocenieni na podstawie zapisów w "indeksie" oraz rozmowy z animatorem. W dopuszczaniu kandydata bierze się szereg czynników, które wskazują jego na chrześcijańską dojrzałość. Zdajemy sobie jednak sprawę, że pewne kryteria pozostają nieuchwytne i dopiero stanięcie w obliczu próby wiary, gdzie ceną za jej wyznawanie może być nawet życie może pokazać prawdziwą wartość kandydata jako chrześcijanina

Niech zstąpi Duch Twój i odnowi ziemię!

Niemniej jednak, pewne stałe kryteria mogą wskazać ogólna postawę kandydata, jako mniej lub bardziej gotowego do podjęcia prawdziwego chrześcijańskiego życia. Takim kryterium jest życie sakramentalne i zaangażowanie w życie lokalnego Kościoła, czyli parafii.

Terminy spotkań w roku 2019

26.04

Ponadto, będą jeszcze miały miejsce spotkania praktyczne z próbami liturgicznymi. Termin zostanie podany do wiadomości po egzaminie dopuszczającym.

Życie sakramentalne pozwala człowiekowi dotknąć rzeczywistości nadprzyrodzonej. To bardzo ważne, ponieważ wiara w Boga jest właśnie relacją z rzeczywistością nadprzyrodzoną. To dzięki sakramentom człowiek staje się godny spotkania z Bogiem, mimo doświadczenia własnej słabości i grzeszności. Rozumiemy je bardziej jako lekarstwo na ludzką grzeszność niż na tzw "nagrodę za dobre sprawowanie". Dojrzały chrześcijanin regularnie przystępuje do sakramentów pojednania i komunii św. właśnie po to, by doświadczyć oczyszczającego działania Bożego Miłosierdzia.

Udział w życiu Kościoła lokalnego pozwala z kolei widzieć siebie jako członka wspólnoty zbawionych, jako część Ciała Chrystusa, pozwala spełniać uczynki miłosierdzia oraz stać się apostołem - stosownie do swojego powołania w Kościele.

Autor: Admin       Dodano: 2016-09-23 10:27:44       Zmieniono: 2019-04-28 14:50:21

Zobacz także:

bootstrap slider

Odwiedź także:

pielgrzymki.klaretyni.pl
brakujeludzi.pl
klaretyni.pl
Witryna używa plików cookies, korzystając z niej zgadzasz sie na ich stosowanie. (C) Misjonarze Klaretyni 2018