Bierzmowanie 2018

W niedzielę 3 grudnia zapraszamy kandydatów do bierzmowania na następne spotkanie formacyjne.

Niech zstąpi Duch Twój!

Spotkanie o którym mowa jest trzecim w tym cyklu przygotowań, jednakże i w tym roku przewidziana formacja doprowadzi kandydatów do świadomej decyzji co do chęci przyjęcia tego sakramentu, który przecież nazywany jest także "sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej". Kandydaci zostaną ocenieni na podstawie zapisów w "indeksie" oraz rozmowy z animatorem. W dopuszczaniu kandydata bierze się szereg czynników, które wskazują jego na chrześcijańską dojrzałość. Zdajemy sobie jednak sprawę, że pewne kryteria pozostają nieuchwytne i dopiero stanięcie w obliczu próby wiary, gdzie ceną za jej wyznawanie może być nawet życie może pokazać prawdziwą wartość kandydata jako chrześcijanina

Niech zstąpi Duch Twój i odnowi ziemię!

Niemniej jednak, pewne stałe kryteria mogą wskazać ogólna postawę kandydata, jako mniej lub bardziej gotowego do podjęcia prawdziwego chrześcijańskiego życia. Takim kryterium jest życie sakramentalne i zaangażowanie w życie lokalnego Kościoła, czyli parafii.

Życie sakramentalne pozwala człowiekowi dotknąć rzeczywistości nadprzyrodzonej. To bardzo ważne, ponieważ wiara w Boga jest właśnie relacją z rzeczywistością nadprzyrodzoną. To dzięki sakramentom człowiek staje się godny spotkania z Bogiem, mimo doświadczenia własnej słabości i grzeszności. Rozumiemy je bardziej jako lekarstwo na ludzką grzeszność niż na tzw "nagrodę za dobre sprawowanie". Dojrzały chrześcijanin regularnie przystępuje do sakramentów pojednania i komunii św. właśnie po to, by doświadczyć oczyszczającego działania Bożego Miłosierdzia.

Udział w życiu Kościoła lokalnego pozwala z kolei widzieć siebie jako członka wspólnoty zbawionych, jako część Ciała Chrystusa, pozwala spełniać uczynki miłosierdzia oraz stać się apostołem - stosownie do swojego powołania w Kościele.

Autor: Admin       Dodano: 2016-09-23 10:27:44       Zmieniono: 2017-11-19 15:52:58