ul. Klaretyńska 11, 91-117 Łódź
42 655 80 80;

Ogłoszenia duszpasterskie

na V Niedzielę Wielkiego Postu, 18 marca 2018 roku

1. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o godz. 17.15. Przy wyjściu ze świątyni do nabycia są paschały na Wigilię Paschalną oraz świece i stroiki na stół świąteczny. Dzisiaj po mszach św. do puszek będą zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Możliwość złożenia ofiary na kwiaty, będzie także w przyszłą niedzielę przy stolikach z palmami.

2. W poniedziałek zapraszamy na Jerycho Różańcowe od godz. 8.30 do 9.30 i we wtorek również od godz. 8.30 do 9.30 na dziękczynną adorację Najświętszego Sakramentu za przyjęcie Chrystusa za Pana i Króla.
Również w poniedziałek o godz. 19.00 w Sali Parafialnej spotkanie Komisji Synodalnej. Członków Komisji prosimy o obecność.

3. Od poniedziałku, jak co roku, rozpocznie się akcja naszego parafialnego Caritas – „RODZINA RODZINIE”. Zbierana żywność zostanie przekazana rodzinom naszej parafii, które są w trudnej sytuacji, jako pomoc świąteczna. Żywność prosimy składać w kancelarii lub w kościele w stałym miejscu, przy wejściu do zakrystii.

4. W sobotę, przypada 24 dzień miesiąca, zapraszamy na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 i na nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie z choroby nowotworowej za wstawiennictwem św. A.M. Klareta. Można zgłaszać chore osoby.

5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Na wszystkich Mszach św. będzie poświęcenie palm, w które będzie można się zaopatrzyć przed każdą Mszą św. Od wtorku, 20 marca rozpocznie się przygotowanie palm. Palmy będą przygotowywane w Sali Misyjnej. Mile widziane będą osoby do pomocy przy ich przygotowywaniu.

6. W nocy, z Wielkiej Środy na Wielki Czwartek, będzie miała miejsce „NOC KONFENSJONAŁÓW”. Do tej ogólnopolskiej akcji, została zgłoszona również nasza parafia. Po mszy św. wieczornej, w Wielką Środę, do godz. 2.00 w nocy będzie okazja do spowiedzi św. W czasie spowiedzi okazja do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. W Triduum Paschalnym i w czasie Świąt, nie będzie spowiedzi. Prosimy o wcześniejsze skorzystanie z tego sakramentu. Zapraszamy i zachęcamy do włączenia się w adorację Najświętszego Sakramentu przed rozpoczęciem Świętego Triduum Paschalnego. Na tablicach ogłoszeń i na stronie parafialnej znajduje się plakat na ten temat.

7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Do zabrania są również informatory z programem Triduum Paschalnego. Za dobrowolną ofiarą można nabyć również płytę CD pt. „Tajemnica Mszy Świętej” – Świadectwo Cataliny Rivas.

8. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych w tym tygodniu: Zofię Arndt, Zofię Janiszewską, Wiesławę Matysiak, Bronisława Wieruszewskiego . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

9. Wszystkim życzymy wielu łask Bożych w życiu osobistym i rodzinnym. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

Dodano: 2018-03-18 08:09:46

Zobacz także:

bootstrap slider

Odwiedź także:

pielgrzymki.klaretyni.pl
brakujeludzi.pl
klaretyni.pl
Witryna używa plików cookies, korzystając z niej zgadzasz sie na ich stosowanie. (C) Misjonarze Klaretyni 2015