na XVII Niedzielę zwykłą, 30 lipca 2017 roku

1. We wtorek, 1 sierpnia, przypada 73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Zapraszamy wszystkich na uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny oraz koncert pieśni i poezji powstańczej. Msza św. i koncert wyjątkowo w naszym ogrodzie parafialnym o godz. 17.00.,z tego względu nie będzie mszy św. o godz. 18.00 a msza św. pogrzebowa będzie odprawiona 8 sierpnia.

2. W tym tygodniu przypada: I środa miesiąca – o godz. 17.00 Różaniec wypominkowy za polecanych zmarłych, I czwartek – o godz. 17.00 Godzina Święta, I piątek – Po mszy św. wieczornej Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, I sobota – po mszy św. o godz. 7.15 – Różaniec za Parafian, I niedziela – po Mszy św. o godz. 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.45. W przyszłą niedzielę Koło Misyjne będzie zbierać ofiary do puszki na misje. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziewiątego września odbędzie się jednodniowa, dekanalna piel­grzymka do Gietrzwałdu, z okazji 140. rocznicy objawień i 50. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej koronami papieskimi. Koszt 50 zł za przejazd autokarem. Istnieje możliwość zjedzenia ciepłego posiłku w Domu Pielgrzyma we własnym zakresie. Wy­jazd ok. 5.00 rano. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

4. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

5. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych w tym tygod­niu: Urszulę Ejsmont, Alicję Pawłowską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista nie­chaj im świeci.

6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą przeżywać swoje uro­czystości rodzinne lub indywidualne życzymy wszelkich Bożych łask, my zaś, na ten czas pracy i obowiązków lub wypoczynku przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Dodano: 2017-07-27 18:23:17