na DWUDZIESTĄ ÓSMĄ NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU 13 października 2019 „C”

1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj 19-ty Dzień Papieski. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, składając ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła.

2. Trwa zbiórka jesienna na potrzeby parafii – 30 zł od rodziny .Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone, również dzisiaj na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

3. Dzisiaj Msza św. o godz. 10.30 z udziałem dzieci I komunijnych i ich Rodziców, a następnie spotkanie formacyjne. Również dzisiaj, 13 października, zapraszamy na godz. 20.00 na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Różaniec i Msza św. w intencjach zbiorowych, a następnie procesja z figurą M.B. Fatimskiej.

4. Dzisiaj o godz. 16.00 pierwsze spotkanie młodzieży do bierzmowania z klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej. Uczniowie klasy 7 przychodzą, aby zapisać się na przygotowanie do bierzmowania.

5. Prosimy młodzież o zapisywanie się na wyjazd na Klaretyńskie Spotkanie Młodych ( 25 – 27 X, Krzydlina Mała) . Jeśli będzie odpowiednia liczba chętnych , to zostanie wynajęty „ bus „ za który zapłaci Parafia.

6. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty otaczamy naszymi wdzięcznymi modlitwami.

7. Serdeczną myślą i modlitwą otaczamy rodziny przeżywające cierpienia z powodu utraty dziecka poczętego. Zapraszamy na Mszę Świętą w Dzień Dziecka Utraconego we wtorek o godz.18.00.

8. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 16.30 dla dzieci , dla dorosłych o godz. 17.15 . W soboty o godz. 08.30 i w niedziele o godz. 17.15 wszystkich.

9. Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasza, w piątek o godz. 18.00.

10. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.

11. Serdecznie zapraszamy na odpust parafialny ku czci św. Antoniego M. Klareta. Uroczysta Eucharystia będzie sprawowana w czwartek 24 października o godz. 18.00 . Przypominamy , że w dniu tym można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami . Będziemy też, jak każdego 24 dnia miesiąca polecać Panu Bogu chorych na chorobę nowotworową. Mszy Świętej odpustowej będzie przewodniczył i homilie wygłosi były proboszcz naszej parafii, o. Piotr Boroń CMF. Zapraszamy.

12. Zbliża się listopad miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych . Przy wyjściu z kościoła znajdują się kartki na wypominki jednorazowe. Wypominki całoroczne będą przyjmowane po 11 listopada.

13. Polecamy zakup i lekturę prasy katolickiej; „Niedziela” , ‘Gość Niedzielny’ , „Przewodnik Katolicki”, „Idziemy”.

14. Jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej, wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

15. Msza Św. we wtorek za zmarłych, ze względu na Różaniec będzie sprawowana o godz. 16.00.

16. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności; ++ Władysławę BIERNACKĄ, Agnieszkę SZCZEPAŃSKĄ, Kazimierę ALBIŃSKĄ i Aleksandra SZCZEGIELNIAK . Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich • 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik • 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.

Dodano: 2019-10-13 15:52:58