na XI Niedzielę zwykłą, 18 czerwca 2017 roku

1. Składamy serdeczne podziękowania Dzieciom i Siostrom Szkolnym de Notre Dame z Krzydliny Małej za dane świadectwo swojej posłudze wśród dzieci. Na zakończenie Peregrynacji figury M.B z Fatimy, będzie zbiórka ofiar na pomoc dzieciom z Ośrodka, które prowadzą Siostry.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 procesja eucharystyczna w czasie której modlić się będziemy Litanią do Serca Pana Jezusa. Po zakończonej procesji zapraszamy na spotkanie rodziców, których dzieci wyjeżdżają na letni wypoczynek do Chłapowa.

3. W środę, 21 czerwca, o godz. 18.00 Msza św. Jubileuszowa 25 – lecia kapłaństwa o. Zbigniewa Byczkowskiego. Serdecznie zapraszamy.

Również w środę w Archikatedrze Łódzkiej o godz. 19.00 odbędzie spotkanie modlitewne „SOLIDARNI Z ALEPPO”. W czasie spotkania będzie można wysłuchać świadectwa o. Ibrahima Sabbagh, franciszkanina, który został uhonorowany w Polsce nagrodą „Orła Jana Karskiego”.

4. W piątek 23 czerwca w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, msze św. jak w dzień powszedni a o godz. 8.00 Msza św. dziękczynna, kończąca rok szkolny. Zapraszamy nauczycieli, rodziców i dzieci. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi św. aby móc przyjąć Pana Jezusa w duchu wdzięczności za miniony rok. W tym dniu nie obowiązuje post. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów. Serdecznie prosimy o dar modlitwy za kapłanów pracujących w naszej parafii.

5. W sobotę 24 Uroczystość Niepokalanego Serca NMP, Patronki naszej parafii. Na Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy za chorych na chorobę nowotworową za wstawiennictwem ojca Klareta i po mszy św. tradycyjnie zapraszamy na modlitwę o łaskę uzdrowienia z tej choroby za Jego wstawiennictwem.

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać nasz Parafialny Odpust Niepokalanego Serca NMP. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 12.00 której przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi o. Aleksander Bober cmf z Wrocławia.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za składaną makulaturę i plastikowe korki. Za zebraną makulaturę minionego miesiąca na cele misyjne uzyskaliśmy kwotę 520 zł. Do kontenerów z korkami prosimy wrzucać tylko korki bez worków plastikowych i innych opakowań.

8. Do nabycia są kolejne numery „Gościa Niedzielnego”, „Idziemy” i „Niedzieli”. Do zabrania jest gazeta pt. „Aspekty Polskie”.

9. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych w tym tygodniu: Bogusława Kisiel, Zofię Pawlak i Czesławę Malinowską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

10. Wszystkim życzymy Bożego Błogosławieństwa i wszelkich łask, a nam wszystkim w tym rozpoczynającym się nowym tygodniu, niech Błogosławi Dobry Bóg.

Dodano: 2017-06-17 13:46:15       Zmieniono: 2017-06-17 13:46:41