na XXIV Niedzielę zwykłą, 17 września 2017 roku

1. Zapraszamy na nieszpory o godz. 17.15.

2. W poniedziałek przypada święto św. Stanisława Kostki, patro­na Polski, dzieci i młodzieży. Zapraszamy najmłodszych na Mszę św. o godz. 18.00, po której odprawimy nabożeństwo do św. Sta­nisława w intencji dzieci i młodzieży.

3. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00; rozpoczniemy ją Koronką do Bożego Miłosierdzia.

4. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Modlitw o Trzeźwość Narodu, która wypadnie 24-go dnia miesiąca, kiedy za wstawiennictwem ojca Klareta modlimy się za chorych na choroby nowotworowe. Zamiast Nieszporów odprawimy o godz. 17.30 Nabożeństwo do O. Klareta z modlitwą o uzdrowienie, a o godz. 18.00 Mszę św. za polecanych chorych. Na zakończenie Mszy ucałowanie reli­k­wii. Można zgłaszać chore osoby. Prosimy o informowanie nas o zapisanych osobach, które Bóg powołał już do siebie, jak i o tych, które dostrzegły wyraźną poprawę zdrowia po naszej wspólnej za nich modlitwie.

5. Przypominamy, że do końca września trwają zapisy chętnych na przyjęcie Sakramentu Bierzmowania oraz do Katechez Przedmał­żeń­skich. Katechezy będą prowadzone przez 10 kolejnych czwartków o godz. 19.00 w Sali Parafialnej; rozpoczęcie 5 października. Młodzież, która ukończyła szkołę średnią, może już na ten kurs się zapisać.

6. Na tablicy ogłoszeń znajduje się plakat informujący o Festynie Parafialnym: „POŻEGNANIE LATA”, na który serdecznie za­praszamy i jak zwykle prosimy o wszelką pomoc w jego organi­zowaniu, za co serdecznie dziękujemy.

7. Za obiady dla 12 dzieci w naszych szkołach zapłaciliśmy 821 zł. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane do puszki św. Judy Ta­deusza, które w sierpniu wyniosły 921 zł i 85 gr.

8. Trwa jesienna zbiórka na potrzeby parafii – 30 zł od rodziny. Ofiary można składać w zakrystii lub w kancelarii. Oso­bom, któ­re już złożyły ofiarę, składamy serdeczne Bóg zapłać.

9. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

10. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłego w tym tygodniu Józefa Kołachę. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

11. Wszystkim życzymy wielu Bożych łask w życiu rodzinnym i in­­dywidualnym. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

Dodano: 2017-09-16 21:00:10