na TRZYDZIESTĄ TRZECIĄ NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU 17 listopada

1. Dzisiaj przeżywamy XXXIII niedzielę zwykłą, przedostatnią roku liturgicznego i jednocześnie Światowy Dzień Ubogich. Z tej racji zbierane są ofiary do puszek na pomoc ubogim.

2. Przy wyjściu z kościoła można wziąć „Tytkę Charytatywną” – papierową torbę, do której możemy włożyć żywność lub środki czystości, a następnie przynieść je do kościoła, jako wsparcie dla ubogich z naszej parafii.

3. W ubiegłą niedzielę jako ofiarę solidarności z Kościołem Prześladowanym zebrano 1603,40 zł . Do końca listopada trwa jesienna zbiórka na kościół – 30 zł od rodziny. Za wszystkie ofiary, również te złożone dzisiaj na tacę na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej, składamy serdeczne „ Bóg zapłać”.

4. Zapraszamy na Nieszpory niedzielne dzisiaj na o godz. 17.15, a po wieczornej Mszy św. na zebranie Rady Parafialnej.

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas ponadgimnazjalnych i ponad- podstawowych dzisiaj o godz. 16.00, a w przyszłą niedzielę kandydatów z klas 7 i 8 również o godz. 16.00.

6. W przyszłą niedzielę wypada 24 dzień miesiąca, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i modlitwę o uzdrowienie z choroby nowotworowej za wstawiennictwem św. Antoniego Marii Klareta. Zachęcamy do zgłaszania kolejnych chorych.

7. W piątek wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Pani Eli naszej organistce, członkom scholii i chóru parafialnego składamy serdeczne życzenia i podziękowania za wszelkie dobro.

8. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy Świętych odmówimy akt przyjęcia Chrystusa jako Pana i Zbawiciela, a po głównej Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa.

9. Uroczyste przyjęcie nowych członków do Rycerstwa Niepokalanej nastąpi 8 grudnia. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

10. Zapraszamy do nabycia i lektury prasy katolickiej; „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Przewodnika Katolickiego”, „Idziemy”

11. Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych, wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.

12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: ++ Stanisława KRUSIŃSKIEGO i Henrykę LIPIŃSKĄ . Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: • 18 XI – św. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica, męczennica w obronie czystości, patronka Ruchu Czystych Serc, • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik, • 21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu, • 22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.

Dodano: 2019-11-16 22:11:07