Parafia Niepokalanego Serca NMP i św. Antoniego M. Klareta

Ogoszenia duszpasterskie

na NIEDZIELĘ MĘKI PAŃSKIEJ "C", 14 KWIETNIA 2019

1. Niedziela Palmowa rozpoczyna obchód Wielkiego Tygodnia. Jego kulminacyjnym punktem będzie Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny Dzień Zmartwychwstania Pańskiego.

2. Zapraszamy na Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.15.

3. Trwa akcja pomocy "Rodzina – Rodzinie". Dary żywnościowe można składać przy wejściu do zakrystii. Pomoc zostanie przekazana rodzinom naszej parafii przez parafialną Caritas. Serdecznie dziękujemy za już złożone dary.

4. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Na spłatę nowego nagłośnienia zebrano 2314 zł. Dzisiaj mamy możliwość złożenia do puszki ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać.

5. Zapraszamy serdecznie na spowiedź świętą i adorację Najświętszego Sakramentu podczas Nocy Konfesjonałów, w Wielką Środę, od godz. 18.00 do 2.00 w nocy. Będzie to ostatnia okazja do spowiedzi przed Wielkanocą.

6. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy od Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godz. 21.00

7. W Wielki Piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a następnie Gorzkie Żale. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa, a po jej zakończeniu Liturgia Męki Pańskiej. Adoracja przy Bożym Grobie do godz. 24.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

8. W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów od godz. 8.00 do 18.00, co pół godziny. W tym czasie zapraszamy także do adorowania Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 21.00. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec zabezpieczonych przed rozlaniem. Na zakończenie liturgii udamy się na procesję rezurekcyjną.

9. W Niedzielę Wielkanocną nie będzie Mszy o godz. 7.00. Inne Msze w 1-szy i 2-gi dzień świąt według porządku niedzielnego.

10. Próba liturgiczna dla ministrantów i lektorów w Wielki Czwartek o godz. 10.00. Kandydatów do bierzmowania z gimnazjum, wyznaczonych do funkcji liturgicznych podczas Triduum, zapraszamy na próbę w Wielki Czwartek na godz. 12.00.

11. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Oferujemy tygodniki Idziemy, Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

12. Solenizantom i Jubilatom życzymy obfitych Bożych darów, a wszystkim błogosławionej niedzieli i głębokiego przeżycia Wielkiego Tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Dodano: 2019-04-13 19:31:25